Kaş Microblading 

Kaş microblading, zamanla sıklığını kaybetmiş ve şekli bozulmuş kaşlar için sıklıkla tercih edilir. Daha hacimli ve kalın kaşlar isteyen herkes bu işlemi yaptırabilir. Bu işlemdeki amaç kişinin yüz şekline uygun kaşlar elde etmektir. Bu nedenle kaş şekline benzeyecek şekilde tek tek çizikler atılır. Kaş dövmesi ile sıklıkla karıştırılsa da microblading işlemin kaş dövmesinden asıl farkı pigmentin cildin üst tabakasına bırakılıyor olmasıdır. 

Microblading kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alsa da ömürlük değildir. Kalıcılığı ortalama 2-3 yıl arası değişiklik gösterir. Kalıcılık süresi kişinin cilt tipine ve rengine göre değişiklik gösterir. 

Kaş Microblading Nasıl Yapılır?

Kaş microbilading 3 aşamada gerçekleşir. İlk aşamada kişinin yüz ve cilt tipine göre kaş şekline karar vermektir. Bu aşamada cilt tipine göre boya rengine karar verilir. İkinci aşamada kaş konturu uygulanır. Uygulama esnasında da özel microblading kalemi ve microblading boyası kullanılır. Üçüncü aşama ise işlem bittikten sonrası 4 hafta içerisinde kontroldür. Microblading kaş işleminden sonra hekimin verdiği direktiflere uyulduğu taktirde verimli sonuç elde etmek mümkündür. 

Kaş microblading işlemi pek çok kişiye uygulanabilir. Özellikle de ilerleyen yaşa bağlı kaşlarını kaybeden kişiler için uygun bir işlemdir. Hassas ciltlere özel boyalar kullanılsa da, boyaya alerjisi olan kişilerin yaptırması pek tavsiye edilmez. Bunun dışında daha gür ve şekilli kaşlara sahip olmak isteyen bireyler kaş microblading işlemi yapılabilir. 

Kaş Microblading İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kaş microblading işleminin yaklaşık 1 haftalık iyileşme süreci vardır. Bu süreçte çok dikkatli olmak gerekir. Özellikle ilk 48 saat boyunca kaşlara dokunmamak gerekir. Ayrıca bu süreçte kaşları suyla temas ettirmemek de oldukça önemlidir. İşlem bittikten sonra bir hafta boyunca klinik tarafından verilen bakım kremi kullanılır. 10 gün boyunca güneş ışınına da çıkmamak gerekir. Buharlı ve uzun süreli duştan da kaçınmak, denize girmemek gerekir. 

Kliniğimizde kaş microblading işlemi yaptırmanız durumunda sizlere gereken detaylar verilecektir. Bunun için kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için irtibat numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.