İpek Kirpik 

İpek kirpik, pek çok bayanın hayranlık duyduğu bir estetik işlemdir. Gerçek kirpiklerin üstüne uygulanan bu yöntemde kirpikleriniz hayranlık uyandıracak düzeyde uzun ve canlı olur. Saf ipekten elde edilen bu ürün gözlerin yapısına uygun bir şekilde tek tek kirpiklerin üstüne yerleştirilir. Kişilerin taleplerine uygun olacak biçimde hazırlanan ipek kirpikler var olan seyrekliği alır. Çok daha gür ve gerçekçi kirpiklere sahip olmanıza olanak tanır. Kliniğimizde güvenle ipek kirpik işlemini yaptırabilirsiniz.

İpek kirpik kullanmanın pek çok avantajı vardır. Sizlere sağlayacağı estetik görünümün yanı sıra aşağıdaki avantajlara da sahip olabilirsiniz;

Gözlerdeki derinliği ortaya çıkaran kirpiklerin hacmini ortaya çıkarır.

Günün her saati kullanılabilir.

Makyaj yaparken zamandan tasarruf edersiniz.

Rimel sürmenize gerek kalmadan hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Her zaman bakımlı ve canlı görünüm elde ettirir.

Malzemesi ipek olduğu için hafiftir, gözlere rahatsızlık vermez.

Kişinin kendi kirpiklerine zarar vermez.

Tamamen steril ortamlarda oluşturulduğu için son derece güvenilirdir.

İpek Kirpik Kimlere Uygulanır?

İpek kirpik yaptırmak isteyen kişilerin herhangi bir göz sağlığı problemi yoksa, güvenle bu işlemi yaptırabilir. Bununla birlikte;

Kısa kirpiklere sahip olanlar,

Seyrek kirpiklere sahip olanlar,

Kıvrımlı kirpiklere sahip olmak isteyenler,

Kirpikleri yukarı yöne bakmayan kişiler,

Rimel gibi makyaj ürünlerine alerjisi olan kişiler

İpek kirpik uygulaması yaptırabilir.

İpek Kirpik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İpek kirpik uygulama sonrasında bazı unsurlara dikkat etmeniz gerekir. İşlem sonrasında kesinlikle gözlerinizi ovuşturmamanız gerekir. Yoksa kirpikler yerinden çıkacaktır. İşlem sonrası ilk 48 saat de sauna ve buhar odası gibi nemli ortamlardan uzak durmak gerekir. Aksi taktirde kirpikler nemden dolayı yerinden çıkabilir. İpek kirpik işleminin ardından ürünün yapışkanlığını kaybetmemesi bakımından rimel gibi kozmetik ürünlerinin kullanılmaması gerekir.

Kirpik kıvırıcı aparat da uzun bir süre kullanılmamalı, ipek kirpikler kendi haline bırakılmalıdır. Makyaj çıkarma ürünleri kullanılırken de son derece nazik hareketler ile işlem yapılmalıdır. Kirpiklerin zarar görmemesi açısından yüz üstü yerine sırt üstü yatmak tercih edilmelidir. Sizler de kliniğimizden güvenle ipek kirpik uygulamasını yaptırabilirsiniz.