Ayak Sağlığı Mantar Bakımı

Ayak sağlığı mantar bakımı oldukça önemlidir. Çeşitli etkenlere bağlı olarak ayaklarda mantar çıkabilir. Tırnağın şekil ve görüntüsünü bozan hatta bazı durumlarda kokuya neden olan mantar çoğunlukla deri mantarının bulaşması ile meydana gelir. Bu mantarın bulaşması doğrudan temasla geçebileceği gibi mantarlı bölgenin kaşınması ile de yayılım gösterebilir.

Tırnak mantarı çok zorlu bir sağlık problemi olmasının yanı sıra tırnağın duruşunu da bozan kozmetik bir sorundur. Tırnakların uç kısmında çatlama, kırılma ya da tırnak uçlarının un gibi dökülmeye başlaması mantar kaptığınızın belirtileri arasındadır. Aynı şekilde farklı biçimlerin görülmesi, renklerde çizgilenme veya renk değişikliğine neden olabilir. Kliniğimizde profesyonel bir şekilde mantar bakım hizmeti alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ayakta Tırnak Mantarı Neden Çıkar?

Ayakta tırnak mantarının çıkması için pek çok etken vardır. Tırnak mantarı sebeplerini şöyle gösterebiliriz;

Tırnakta zedelenme ve travma

Parmakları sıkıştıracak biçimde dar ve sivri burun ayakkabı giyilmesi

Yüzme havuzu, soyunma odası gibi ortak kullanım alanları

Bir kişiyle aynı ayakkabıyı, havluyu veya cilde temas eden eşyaları kullanmak

Steril olmayan ortamlarda manikür pedikür yaptırmak

Çıplak ayakla toprağa basmak

Ayakların aşırı terli kalması

Ayak sağlığı tırnak mantar bakımı sebebi ne olursa olsun atlanmaması gerekir. Aksi taktirde psikolojik olarak olumsuz etkilenir ve bunun yanı sıra çeşitli sağlık problemleri meydana gelir.

Tırnak Mantar Bakımı Nasıl Yapılır?

Ayak sağlığı tırnak mantar bakımı yapılırken önce tırnağın üzerinde birikmiş tabaka özel cihazlar ile temizlenir. Mantarlı doku özel cihazla tamamen temizlendikten sonra sağlıklı tırnak dokusu ortaya çıkar. Bu aşamadan sonra hem sağlıklı tırnağın korunması hem de sağlıklı bir görünüm oluşması için tırnaklara özel bir jel sürülür. Mantarlı bölgede düzenli olarak bakım yapılır ve jel sürekli yenilenir. Bu şekilde tırnak köküne inmiş mantar zamanla tamamen arındırılır.

Kliniğimizde uygun fiyatlarda mantar bakımı yaptırarak sağlıklı ayaklara kavuşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için kliniğimizi istediğiniz gün ve saatte arayabilirsiniz.