Medikal Cilt Bakımı

Cildimiz pek çok etkenden ötürü olumsuz etkilere maruz kalır. Soğuk hava, nem, güneş ışınları, kullanılan çeşitli kremler, ilaçlar ve hava kirliliği cildimizin çabuk yıpranmasına neden olur. Diğer organlarımız gibi cildimizin de bakıma ve korunmaya ihtiyacı vardır. Bu durumda medikal cilt bakımı kurtarıcınız olabilir. 

Cilt bakımındaki amaç cildi temizlemek, arındırmak, ölü deriyi yok etmek ve daha pürüzsüz olmasını sağlamaktır. Cilt bakımı sayesinde yüzünüz daha çok oksijen alarak toksinlerinden de arınır. Cildinize tazelik vermek için firmamızdan yaklaşık 1,5 saat süren medikal cilt bakımı hizmeti alabilirsiniz. Böylece cildinizi dış etkenlere göre daha dayanıklı hale getirebilirsiniz. 

Ankara Medikal Cilt Bakımı 

Ankara'da yer alan firmamızda uzman kişiler tarafından %100 etkili medikal cilt bakımı yapılır. Firmamıza başvuran kişilerin en sık merak ettiği konulardan biri de medikal cilt bakımının nasıl yapıldığıdır. Medikal cilt bakımında ilk adım hastanın cildinde analiz yapmaktır. Bu analiz sonrası cildin ihtiyacı belirlenir. 

Sonrasında cilt yağ ve kir kalıntılarından arındırılarak peeling işlemine geçilir. Firmamızca yapılan peeling işleminde ölü hücreleri ciltten uzaklaştıran bitkisel dermokozmetik ürünler içerir. Sonrasında hasta cildin gözeneklerini açan buhar banyosuna girer. Ciltte bulunan tüm siyah noktalar ciltten arındırıldıktan sonra cilt tamamen dezenfekte edilir. Medikal cilt bakımındaki son aşamada nemlendirici ve besleyici maske kullanılır. Cildin gereksinimine göre ek bakım işlemi de yapılabilir. 

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildinizde büyük gözenekler bulunuyorsa, tedaviden sonra birkaç gün içinde ancak iyileşir. Ancak tedaviden sonraki birkaç gün boyunca gözenekleriniz çok kolay bir şekilde makyaj ve kirleri içine çekebilecek kapasitede olacağından, bu süre içinde makyajdan uzak durmalısınız. Özellikle fondöten ve pudra gibi makyaj malzemelerini kullanmamalısınız. 

Medikal cilt bakımı cildi yenilediği için bir süre güneş ışınlarından ve çevresel faktörlerden uzak durmak gerekir. Cildinizin kusursuz görünmesi için ayda bir defa medikal cilt bakımı yaptırmalısınız. Firmamızda uygun fiyatlara profesyonel bir şekilde bu hizmeti temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime girebilirsiniz.