Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial cilt bakımı, bir çeşit yaşlanma karşıtı bakım yöntemidir. Bununla birlikte cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılır. Vakum şeklinde olan bu cihaz ile cildi derinlemesine temizlemek mümkündür. Enjeksiyon ve benzeri bir yöntem içermediğinden son derece ağrısız ve acısız bir işlemdir. Kliniğimizde geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde hiçbir zarar vermeden ve cildin yenilenmesini sağlayarak çok daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. 

Kliniğimizde yapılan Hydrafacial cilt bakımı sayesinde tek seansta cilt bakımı, cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir. Vakumlu vortex başlığı cildin en derinine kadar temizlik işlemi sağlar. Aynı zamanda cildi mikroskobik düzeyde soyarak tüm hücrelerden arındırarak gözeneklerin de açılmasına yardımcı olur. 

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial cilt bakımı, ağrı ve acı hissetmeden uygulanır. Hücre metabolizmasını ve yenilenmesini sağlayan bu yöntem oldukça basittir. İlk aşamada kişinin cilt yapısına uygun temizleyici solüsyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılarak vakum aracılığı ile cilt temizlenir. İkinci aşamada ise cilt tipi ve problemine özel olarak seçilen solüsyon yardımı ile cilt derinlemesine beslenir. 

Radyofrekans özelliğine sahip başlık sayesinde solüsyon iyice cilde yedirilir. İşlem esnasında kullanılan solüsyon antioksidan ve hyaluronik asit içerdiği için cildin nemlenmesini ve onarılmasını sağlar. Ardından soğutuculu başlık aracılığıyla şok etkisi yaratılarak solüsyonun tamamen cilde hapsolması sağlanır. Bu yöntem her cilt tipine ve her yaş grubuna uygundur. Aynı zamanda 4 mevsim boyunca da kullanılabilir. 

Hydrafacial Cilt Bakımının Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımının avantajları şu şekilde gösterilebilir;

  • Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilir.
  • Acı ve ağrı hissedilmediği için oldukça konforludur.
  • Cildi hiçbir şekilde tahriş etmez, kızarıklık ve kaşıntıya sebep olmaz.
  • Derinlemesine temizlik sağladığı için uzun süre etkisini gösterir.
  • Uygulama sonrasında cilt yumuşacık olur.
  • Cildin nefes almasını sağladığı için sağlıklı bir görünüm elde ettirir.
  • Cilt tonunun düzenlenmesini sağlar.
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine katkıda bulunur.
  • Ortalama 30 dakika içerisinde işlem tamamlanır.

Siz de firmamızda bu cilt bakımını yaptırarak cildinizin bebek gibi olmasını sağlayabilirsiniz.