Akne Bakımı

Ergenlik döneminde kişilerin %85'inde sivilce ve akne görülür. Aynı şekilde 30-40'lı yaşlarda da görülebilir. Ciltteki gözeneklerin tıkanması sivilce ve akne oluşumunu arttırarak çoğaltır. Genetik yatkınlık da akne oluşumunda etkilidir. Cildin fazla yağ üretmesi, iltihaplı sivilcelerin sıkılarak etrafa yayılması ve güneş ışınlarına maruz kalmak da akne oluşumunu tetikler. Bu durumda akne bakımı yaptırarak cildinizi daha bakımlı hale getirebilirsiniz. 

Ergenlik dönemi, doğum dönemi ve doğum kontrol hapları akne oluşumunu tetikler. Özellikle hormonların düzeninde değişiklik yaşanması cilt yapısında değişime sebep olur. Yoğun olarak kozmetik ürün kullanılması da aknelerin çoğalmasına neden olur. Akne bakımı ile bu aknelerden kurtulmak mümkündür. Profesyonel olarak firmamızdan akne bakımı yaptırarak cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. 

Akne Bakımı Nasıl Yapılır?

Akneli ciltler çok hassas bir yapıda olduğu için cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınmak gerekir. Bunun için genelde özel maskeler kullanılır. Bu bakım cildin pH oranını bozmayacak biçimde yapılır. Jel kıvamında olan maskeler kullanılarak aknelerin giderilmesi sağlanır. Aynı şekilde lazer yöntemiyle de aknelerden kurtulmak mümkündür. 

Akne bakımının uzman kişiler tarafından yapılması çok daha verimli sonuçlar elde etmeyi sağlar. Özellikle de akneli cildin kaşınması, siyah noktaların çıkarılmaya çalışılması ve sivilcelerin sıkılarak patlatılması kalıcı cilt lekelerine neden olur. Akneli cildin temizlenmesi yağ dengesinin korunmasına ve daha pürüzsüz bir cilt elde edilmesini sağlar. 

Akne Cilt Bakımı Kimlere Yapılır?

Akne bakımı yaptıracak kişiler öncelikle alkolü bırakmalıdır. Bunun dışında her yaştan bireye yapılabilir. Akne bakımı yaptırmadan öncesinde de sonrasında da cildin pH oranı korunmalıdır. Akne bakımı kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. En az günde 2 defa yüzün temizlenmesi de şarttır. Ergenlik çağından itibaren uzman kişiler tarafından aknelerin takibinin yapılması oldukça önemlidir. 

Kadın erkek fark etmeksizin akne bakımı herkese uygulanabilir. Kliniğimizde yaptırabileceğiniz akne bakımı sizlere çok iyi katkı sunarak kalıcılık yaratır. Nemlendirici ve bakım cihazları ile aknelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Fiyatlar ve detaylı bilgi için kliniğimizle iletişim kurabilirsiniz. Dilediğiniz tarihe randevu oluşturarak aknelerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.