Pigment Cilt Bakımı

Pigment cilt bakımı pek çok kişi tarafından gereksinim duyulan bir bakım türüdür. İnsan derisine rengini melanin adı verilen kahverengi pigment vermektedir. Ciltteki pigment ve renklenme düzeyi melanin düzeyine bağlıdır. Bu nedenle az melanin üreten kişiler soluk tenliyken, yüksek melanin tüketen insanlar daha koyu tenlidir. Vücut çok fazla melanin üretirse cilt çok daha fazla koyulaşır. 

Gebelik, Addison hastalığı, güneş ve UV ışınlarına maruz kalmak cildinizi koyu renge bürüyen etkenlerden birkaçıdır. Bununla birlikte cildiniz çok az melanin ürettiğinde aşırı soluk renge bürüneceksiniz. Her iki durum da pigmentasyon olarak adlandırılır ve cilt bakımı ile tedavi edilmesi gerekir. 

Pigment Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinizin ürettiği melanin seviyesine göre pigment cilt bakımı tedavisi tercih edilir. Melanin üretim miktarı azsa başka, melanin üretim miktarı fazlaysa farklı tedavi yöntemi tavsiye edilir. En çok tercih edilen tedavi yöntemleri ise şu şekildedir;

  • Reçeteli tropikal ilaçlar
  • Kimyasal peeling yöntemi
  • Işık ve lazer tedavisi
  • Mezoterapi
  • Biyolojik serum uygulaması
  • Mikrodermabrasyon

Sizler de firmamızdan pigment cilt bakımı hizmeti alarak cilt tonunuzun aynı renkte olmasını ve çok daha estetik görünmeyi sağlayabilirsiniz. 

Pigment Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Pigment cilt bakımının iyileşme süreci leke türüne, leke çevresinin normal cilt tonuna göre ne kadar farklı olduğuna ve kişinin kişisel bakımına göre farklılık gösterir. Pigmantasyon görülen bölge ile normal cilt tonunuz arasındaki fark ne kadar büyükse cildin eski haline gelmesi o kadar uzun sürer. Firmamıza pigment cilt bakımı için başvurduğunuzda cildinize uzman doktor tarafından iyi bir analiz yapılır. 

Analiz sonucu elde edilen verilere bakılarak size özel tedavi planı hazırlanır. Tedavi kapsamı, tedavi içeriğinde hangi ilaçların ve uygulamaların kullanılacağı, uygulamanın kaç seans süreceği belirlenerek sizlere tahmini iyileşme süreci bildirilir. 

Pigment Cilt Bakımı Fiyatları 

Pigment cilt bakımı fiyatları değişkendir. Çünkü cilt tonundaki farklılık, uygulanacak tedavi içeriği ve tedavi seansı ücretleri belirler. Firmamıza başvurarak analiz yaptırıp, uygulanacak tedaviye göre net fiyat bilgisi alabilirsiniz.