Selülit Bakımı

Selülit bakımı kadınların en sık başvurduğu vücut bakım tekniklerinden biridir. Selülit; daha çok bacak ve kalça bölgesinde görülen, deri altında yer alan bozulmuş ve hasar almış yağ dokusunun cilt yüzeyinde neden olduğu çukurlu ve buruşuk görüntüdür. Yağ dokusu, vücudumuzda bir nevi kalkan görevi görür. Hareket kabiliyetimizi ve ciltteki esnekliği sağlar. Deride ve deri altında yer alan yağ dokularının bozulması da cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümünü arttırır. Buna da selülit adı verilir. 

Selülit gerçekten sinir bozucu ve kişide özgüven kaybına yol açan sorunlardan bir tanesidir. Ayakta dururken çok belli olmasa da otururken çok dikkat çeker. Tabi bu selülitin ilk aşamalarıdır. İlerleyen dönemlerde ince tayt giyince bile kendini belli eder. Firmamız da bu sorundan şikayetçi olan bayanlara selülit bakımı hizmeti sunar. 

Selülit Neden Olur?

Selülit oluşmasının en ana etkeni dolaşım bozukluğudur. Dolaşım bozukluğunun ortaya çıkmasındaki asıl etken ise şunlardır;

  • Hareketsiz yaşam
  • Az su tüketmek
  • Aşırı yağlı ve fast food tüketmek
  • Aşırı derecede alkol ve sigara tüketmek
  • Genetik yatkınlık

Özetle selülit oluşmasında pek çok faktör etkilidir. Kadınlarda selülit oluşumu gebelik ve doğum sonrasında da görülebilir. Sebebi her ne olursa olsun kliniğimizde uygun fiyatlarda selülit bakımı yaptırarak cildinizi koruyabilirsiniz. 

Selülit Bakımı Nasıl Yapılır?

Selülit bakımı pek çok farklı etkene bağlı olarak farklı teknikler ile yapılır. Non-invazif yöntemler, Accent XL VShape, VelaShape ve mezoterapi en çok kullanılan bakım teknikleridir. VShape adı verilen Non-inzavif yöntemde radyofrekans tekniği kullanılır. Bu sayede hem selülitlerinizden kurtulabilir hem de ince bacaklara sahip olabilirsiniz. 

Accent XL VShape yöntemi de radyofrekans yöntemi ile gerçekleşir. Selülitleri giderdiği gibi zayıflamaya da yardımcı olur. VelaShape ise bi-polar radyo frekansı, kızılötesi ışınları ve negatif basınç etkilerini bir araya toplayan teknolojidir. Kliniğimizde çalışan uzman kişiler ihtiyacınız olan tedavi yöntemini belirleyerek en kısa sürede bu şikâyetten kurtulmanızı sağlar. 

Kliniğimizden bütçenize uygun fiyatlarda %100 güvenilir bir şekilde selülit bakımı hizmetini temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.