Cilt Bakımı

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak psikolojik olarak da kişilere iyi gelir. Bu nedenle düzenli olarak cilt bakımı yaptırmakta fayda vardır. Sadece psikolojik açıdan değil aynı zamanda cildin doğal işlevini yerine getirebilmesi için de bu işlem oldukça gereklidir. Kişinin cildine uygun bakımları gerçekleştirmesi ve zaman zaman uzman kliniklerden detaylı cilt bakım hizmeti alması ilerleyen dönemlerde yaşlanma ve sarkma gibi sorunları yaşamaması açısından önemlidir. 

Cilt bakımında öncelik güzel görünmek gibi görünse de asıl amaç cildin sağlığını korumaktır. Bu bakım sayesinde kişiler sivilce ve akne gibi sorunlarla da karşı karşıya kalmaz. Siz de firmamız tarafından güvenle cilt bakımı yaptırabilir ve pürüzsüz, bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımının sizlere sağlayacağı faydaları şu şekilde gösterebiliriz;

  • Sivilce, siyah nokta ve akne gibi unsurların oluşmasını önler.
  • Lekelerin giderilmesini sağlar.
  • Yaşlanma belirtilerini geciktirir.
  • Kallojen üretiminin artışı sağlanır.
  • Gözenekler küçülerek sıkışır.
  • Cilt tonu eşitlenir.
  • Çok daha pürüzsüz ve estetik görünüme sahip bir cilde sahip olmak mümkün hale gelir.

Güzellik Merkezlerinde Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Cilt bakımı uygulanırken pek çok aşamadan geçilir. Öncelikle uzman kişiler tarafından cilt analizi yapılır. Bu analiz sayesinde cildin türü ve ihtiyaç duyduğu bakım tespit edilir. Cilde ön temizleme işlemi uygulanarak yağ, nem ve makyaj kalıntılarından kurtulması sağlanır. Siyah ve beyaz noktalar uzmanlar tarafından çeşitli cilt bakım aletleri ile çıkarılır. 

Sonrasında peeling ile ciltteki ölü deri uzaklaştırılır. Temizlenen gözenekler de sıkılaştırılır. Bu sayede tekrar siyah nokta çıkması önlenir. Ardından nemlendirici ve cilt bakım maskesi yüze uygulanır. Işık tedavisiyle de cilde uygulanmış olan içeriklerin cilt tarafından emilmesi sağlanır. Özel dalga boyundaki bu ışıklar cilt altında kalojen üretimini de arttırır. 

Cilt Bakım Fiyatları 

Cilt bakım fiyatları farklı etkenlere göre farklılık gösterir. Yapılacak bakım paketi ve kliniğin kalitesi fiyat politikasında etkendir. Bizler makul fiyat seviyelerinde sizlere cilt bakım hizmeti sunmaktayız. Siz de detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.