Sülük Bakımı 

Sülük bakımı günümüzde çok sık kullanılan alternatif tıp tedavilerinden biridir. Sağladığı sınırsız faydalarla beraber pek çok kesim tarafından kullanılır. Ağrısız ve acısız yöntemlerden biri olan sülük tedavisi İbn-i Sina'nın da kitaplarında yer verilmiştir. Çok faydalı bir teknik olan sülük bakımı kliniğimizde yapılır.

Sülük Bakımı Nasıl Yapılır?

Sülük bakımı steril ortamda ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir. Öncelikle sülük tedavisinin yapılacağı bölge steril edilir. Sonrasında sülükler pens aracılığı ile tedavinin gerçekleşeceği bölgeye yerleştirilir. Sülüğün baş bölgesi tedavi edilecek bölgeye gelecek şekilde koyulan sülük yaklaşık 10-20 dakika boyunca kanı emer. Sülükler yeterli kanı emdikten sonra kendiliğinden deriyi bırakır. Sülüklerde yaklaşık 50-100 arası diş bulunur. Tedavideki sihir de sülüğün kanı emmesinde değil, kanı emerken vücuda bıraktığı salgıdadır.

Sülüğün salgıladığı sıvı içerisinde yaklaşık 105 adet bioaktif madde vardır. Bu maddeler de vücuda girdiğinde ilaç etkisi gösterir. Bioaktif maddenin salgılanmasıyla beraber vücuttaki kanın pıhtılaşması önlenirken daha öncesinde oluşmuş olan pıhtılar da çözülür. Aynı şekilde tansiyon düşürücü ve ağrı kesici etkiler görülür. Bununla birlikte mikropları öldürerek bağışıklık sistemini düzenler.

Sülük Bakımının Kullanıldığı Durumlar 

Sülük bakımı sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve kirli kanın dışarı atılması ile toksinler vücuttan uzaklaştırılır. Romatizma hastalıkları, kalp üfürüğü, hemoroid, damar tıkanıklığı, huzursuz bacak sendromu, kronik karaciğer hastalığı, varisler, diyabetik ayak yaraları ve bazı göz hastalıklarında sülük bakımı kullanılır. Sülüğün vücuda sağladığı faydaların yanı sıra cilde olan faydaları da göz ardı edilemez. Deri üzerindeki kırışıklıkları giderdiği gibi siyah noktaları ve akneleri giderme konusunda da oldukça etkilidir.

Sülük bakımının kullanıldığı bölgeler arasında avuç içi, ayak tabanı, göz çevresi, koltuk altı, kasık ve çene altı gibi bölgeler kullanılabilir. Fakat gebelerin, emziren kadınların, kalp yetmezliği sorunu olanların ve anemi hastalarının sülük tedavisi yaptırması tavsiye edilmez. Sülük tedavisi muhakkak steril klinik ortamlarda uzman bireyler tarafından yapılmalıdır. Bizler de uzun yıllardır bu kapsamda kendimizi geliştirmiş ve %100 verimli sülük bakımı tedavisi sunmuşuzdur. Randevu ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.