Kuru Manikür 

Kuru manikür kadınlar tarafından son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Manikür, kişinin talebine göre kuru veya ıslak olarak uygulanabilir. Kuru manikür medikal bir yöntemdir. Kullanıcılar tarafından dikkat çeken profesyonel bir tırnak bakımı olarak bilinir. Son derece güvenilir ve pratik bir uygulama olan kuru manikür kişilere hijyenik olma rahatlığını verir. Firmamız da talep eden bayanlara diledikleri zaman kuru manikür hizmeti sunar.

Klasik manikürden farklı olarak uygulanan bu yöntemde su kullanmadan işlem yapılır. Bu nedenle medikal yöntem olarak bilinir. Uygulama esnasında hem tırnaktaki bazı kusurların kapatılması sağlanır hem de tırnaklar estetik görünüme kavuşur. El bakımı özellikle tırnaklarında sorun yaşayan kişiler için oldukça önemlidir. Hiçbir sağlık sorunu olmayan kişiler de tırnaklarına bakım yaptırarak daha estetik görünmeyi sağlayabilir.

Kuru Manikür Nasıl Yapılır?

Kuru manikür yapılırken elektrikli törpülerden yararlanılır. Uzun süre faydalanılarak kullanabileceğiniz bu yöntemde estetik görünüm kazanmış olursunuz. Kuru manikür işlemi bu alanda yeterli eğitimi almış uzmanlar tarafından uygulanır. İlk etapta tırnakta yer alan kütikül ve kronklar dibe doğru itilir. Bu sayede tırnak daha uzun bir görünüme kavuşur. Tırnak diplerindeki etlerin temizlenmesi tırnağın görünümünü baştan aşağı değiştirir. Sivri uçlu törpüden sonra top şeklindeki törpü kullanılır. Son olarak tırnak bakım yağları ile destekleme yapılır.

Kuru Manikürün Avantajları Nelerdir?

Kuru manikür, ıslak maniküre göre çok daha hızlıdır. Son derece pratik olması da kullanıcılara pratiklik sağlar. Zamandan tasarruf etmesi de büyük avantajdır. Fazla zamanı olmayan kadınlar kuru manikür yaptırarak estetik görünümünü koruyabilir. Kuru manikür yapan kişiler profesyonel olduğu için hata payı neredeyse sıfırdır. Kuru yöntem olduğundan sonradan kalıcı oje de uygulanabilir.

Tırnaklarının bakımına önem veren herkes bu işlemi yaptırabilir. Güvenli bir işlem olması ile bilinen bu uygulamayı kliniğimizde yaptırabilirsiniz. Uygun fiyat garantisi ve yüksek performans gösteren uzmanlarımız sayesinde göz alıcı güzellikteki tırnaklara sahip olabilirsiniz. Kuru manikür fiyatları ve işlem süreci hakkında bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.