Gece Makyajı

Gece makyajı, genel olarak en çok düğün, Nisan, kına, söz, davet ve eğlence mekanlarında tercih edilen bir çeşit makyaj türüdür. Pek çok kadın günlük hayatta doğal bir makyaj türünü tercih ederken, gece için ise genellikle daha ağır bir tona sahip makyaj türünü tercih eder. Gece makyajı seçimini gündüz makyajından ayıran en büyük etken ise, daha iddialı, koyu ve ışıltılı olmasıdır. Gece makyajı için çoğunlukla tüm malzemelere ihtiyaç duyulur ve kullanılır. Tamamen doğallıktan uzak, aynı zamanda gösterişli olan gece makyajı için en çok füme, siyah, acı kahve, lacivert ve gri gibi koyu renkler tercih edilip kullanılır. Bunun yanı sıra belirgin bir eyeliner, takma kirpik ve pırıltılar göz makyajı için olmazsa olmazdır.

Gece Makyajı İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Gece makyajı için dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de göz altlarına yeteri kadar bir aydınlık uygulanmasıdır. Ayrıca gündüz makyajına oranla biraz daha belirgin ve köyü olması gerekir. Gece makyajı ile gündüz makyajını ayıran önemli farkı ortaya koymanız gerekir. Bu nedenle bu konuda en iyi şekilde gece makyajı uyguluyoruz. Hem cilt tipinize hem yüz şeklinize hem de kullanacağınız ortama göre en iyi makyajı uyguluyoruz 

Aynı zamanda dudaklar kendi tercih durumunuz göre farklılık gösterebilir. Ancak gece makyajının en vazgeçilmez renkli köyü tonlara sahip renklerdir. Gece için rujun daha dayanıklı ve uzun süre dudağınızda kalmasını istiyorsanız rujdan önce dudağa rujun renginde bir dudak kalemi sürülebilir. Gece makyajında kıyafete göre göz makyajı seçimi yapılması gerekir. Bunun yanı sıra gidilen ortama göre gece makyajının yoğunluğu da fazlasıyla önemlidir.

Gündüz Makyajından Gece Makyajına Geçiş Nasıl Yapılır?

Gündüz makyajından gece makyajına kolay ve pratik bir şekilde geçiş yapmak için eyeliner ve ruj sizin işinize fazlasıyla yarar. Bu iki ürün gecenin kurtarıcı kahramanı olabilir. Gündüz doğal tonlar kullanarak yapılan makyajı gece makyajına çevirmek için cilt üzerine pudra sürmeniz, makyajı sabitlemeniz, kırmızı ya da daha koyu tonlara sahip bir ruj sürmeniz yeterli olur. Eğer ki daha uzun süreli vaktiniz var ise eyelenir kullanarak daha dikkat çekici ve seksi bir gecemakyajı elde edebilirsiniz. Bunun için bizim gibi profesyonel bir ekipten yardım almanız da çok mümkündür.