Leke Bakımı

Cildimiz zaman zaman bazı etkenlere bağlı olarak lekeler oluşturur. Bu lekeler psikolojik olarak kişiyi kötü etkilediği gibi estetik bakımından da olumsuz etkiler. Cilde renk veren melanin eşit şekilde dağılır. Ancak bazen gruplar halinde dağıldığı için bazı yerlerde leke oluşmasına neden olur. Lekelerin büyüklüğü farklılık gösterebilir. Ancak profesyonel bir şekilde yapılan leke bakımı çok daha estetik bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olabilir. 

Melanin ile birlikte ciltte leke oluşumuna farklı etkenler de neden olabilir. Genetik faktörler, kullanılan ilaçlar, yanlış kozmetik ürün tercihi, yaşlılık ve stres lekelenmelere neden olur. Kliniğimizde profesyonel bir şekilde cilt lekelerinden kurtulmanız mümkündür. Böylece özgüveninizi de arttırabilirsiniz. 

Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke bakımı kliniğimiz tarafından cildin ihtiyacına yönelik yapılır. Bu yöntemde kimyasal glikolik asit ve kimyasal peeling işlemleri yapılır. Enzim peeling de kullanılan yöntemler arasındadır ve son yıllarda çok fazla tercih edilir. Cilt üzerine uygulanan özel maske yöntemi lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Yaklaşık 9 saat bekletilen maske ılık su ile çıkarılarak lekeleri arındırır. 

Leke bakımında kullanılan bir diğer yöntem cilt altına enjektör yardımıyla özel ilaçların verilmesidir. Lazer yöntemi de çok sık kullanılan teknolojik yöntemler arasındadır. Kliniğimizde kişinin cilt yapısına göre yöntem belirlenerek tamamen lekeler giderilir. 

Leke Bakımı Kimlere Uygulanır?

Leke bakımı kadın ve erkek fark etmeksizin uygulanabilir. Herkese uygulanan bu yöntem son derece verimli sonuçlar verir. Özellikle ergenlik döneminde sivilce ve akne sık görüldüğü için bu yaşlarda sık tercih edilir. Güzelliğine önem veren ve bakımlı görünmek isteyen herkes kliniğimizde leke bakımı yaptırabilir. 

Leke bakımı herkese aynı yöntem ile uygulanmaz. Kuru, yağlı ve nemli ciltlere göre özel tedavi yöntemi belirlenir. Uzman tecrübesi ve kişinin cilt yapısı bu hususta oldukça önemlidir. Kliniğimizle görüşerek hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Leke Bakımı Fiyatları 

Leke bakımı fiyatları uygulanacak yönteme ve cilt tipine göre farklılık gösterir. Firmamızı arayarak ve uzmanlarımıza muayene olarak net fiyat almanız mümkündür.