Gelin Makyajı

Düğün günü her kadın için en özel ve anlamlı bir gündür. Bu nedenle kusursuz bir makyaj elbette ki en önemli konudur. Düğün gününde harika bir görünüm elde etmek kadar gelin makyajı ve saçı da çok önemlidir. Makyaj hem ten rengine hem de göz rengine dikkat edilerek yapıldığı taktirde en güzel ve kusursuz bir makyajın ortaya çıkması mümkündür. Bu nedenle gelin makyajına karar vermeden önce ten ve göz rengi dikkate alınarak bir seçim yapmak gerekir. Bunun için birtakım araştırmalar yaptıktan sonra makyaj için uzman birine kendini teslim etmen yeterli olur.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı

Yüz tipi, ten rengi, göz rengi ve ağız şekli, gelinliğin modeli ve düğünü yapmak istediğin mevsim gibi bazı kriterleri göz önünde bulundurarak gelin makyajı modeline karar vermen kolay olur. Özellikle yüz şeklinin nasıl bir yapıya sahip olduğunu bilmen, makyaj tekniğinin nasıl uygulanıyor olduğu açısından oldukça önemlidir. Dikdörtgen bir yüz sekiliniz var ise bunun için iki farklı fondöten ve aydınlatıcı kullanarak dikkatlerin yüzün orta kısmında toplanması sağlanır ve böylelikle güz hem daha kısa hem de daha yuvarlak görünür. 

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri Nelerdir?

Yeşil, mavi ve kahverengi gözleri ön planda tutmak için kullanacağın maskara, far ve eyeliner renklerine çok dikkat etmen gerekir. 

Kahverengi, genel olarak bütün renk tonları ile uyum sağlayan ve en çok yaygın olan bir renktir. Fakat renkli gözlüyseniz göz rengin önüne geçilecek tonlardan uzak durmak gerekir. Göz rengi ile aynı tonda bir far kullanmamak her zaman için daha iyi sonuç verir.

Kusursuz bir makyaj yapımı için her zaman profesyonel bir makyaj tekniği gereklidir. Profesyonel bir gelin makyajı için öncelikli olarak cilt tonuna ve cilt yapısına uygun kozmetik ürünlerini ayarlarız. Profesyonel bir teknik, profesyonel makyaj malzemeleri ve harika bir sonuç elbette ki sizlerle olur. Şu bazlı, porselen, ıslak görünüme sahip profesyonel teknik ve deneyim ile sunulan gelin makyajı modelleri için kesinlikle sizlere yardımcı olup en iyi sonucu ortaya çıkartırız. Bu konuda uzman ekibimiz ile yüz şeklinize uygun en iyi makyaj önerilerini sunup dilediğiniz makyajı yapabiliriz.